Psychodietetyk

Dietetyk Rzeszów

Psychodietetyk w Rzeszowie

Wiele osób rozpoczynających terapię odchudzającą lub lecząc zaburzenia odżywiania odnosi porażkę już na wczesnym etapie tej żywieniowej podróży. Profesjonalny psychodietetyk może pomóc przezwyciężyć negatywne myśli, które przeszkadzają w osiągnięciu sukcesu w odchudzaniu.

Psychodietetyk - Rzeszow

Dla większości osób, sam wyraz dieta niesie ze sobą negatywne skojarzenia, przywołując na myśl głód, niesmaczne posiłki i stałe odmawianie sobie ulubionych produktów. Wyobrażamy sobie jakiś okres czasu, w ciągu którego głodząc się uzyskujemy wymarzoną wagę, która zostanie z nami na zawsze, a w przypadku porażki popadamy w depresję. Wówczas, wielu z nas zasięga złotych środków wspomagających utratę wagi, których spożywanie w połączeniu z odmawianiem sobie wielu produktów skutkuje co najwyżej utratą na zdrowiu. Właśnie z takiego nastawienia i błędnego myślenia powstają częste zaburzenia odżywiania, z którymi może skutecznie pomóc specjalista psychodietetyk.

Dietetyk Rzeszów - Specjalista Psychodietetyk w Rzeszowie
Dietetyk Rzeszów - Specjalista Psychodietetyk w Rzeszowie
Dietetyk Rzeszów - Specjalista Psychodietetyk w Rzeszowie

Terapia odchudzająca

Należy zapamiętać, że dieta to nie sama w sobie terapia odchudzająca, tylko sposób odżywiania. Psychodietetyk lub doświadczony dietetyk pomoże uświadomić nam na czym polega zdrowa dieta, która wyszczupli ciało i przywróci je do równowagi i zdrowia. Prawidłowo ułożony jadłospis ułatwi usprawnienie metabolizmu, co korzystnie odbije się na układzie trawiennym i całym organizmie. Doświadczony dietetyk skutecznie zadba o nasze zdrowie i na pewno nie pozwoli, aby z naszego żywienia znikły całe grupy produktów, lub niezbędne składniki odżywcze i witaminy, co często dzieje się przy zbyt restrykcyjnych dietach.

Specjalista psychodietetyk

Specjalista psychodietetyk pomoże nam z całym procesem odchudzania od podstaw. Najpierw wspólnie odnajdziemy i zrozumiemy powody pojawienia się nadwagi, otyłości lub niedowagi, a następnie będziemy dążyć do jej redukcji lub zwiększenia w zdrowy, nieinwazyjny dla ciała sposób.

Psychodietetyk w całym tym procesie zadba o naszą motywację, wsparcie i edukację, nie pozostawiając nas nigdy samych z problemem. Taka pomoc jest praktycznie niezbędna, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę i cieszyć się zdrowiem już na stałe – bez powrotów do starych nawyków.